Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 38-latek zatrzymany do kontroli przez policjantów z otwockiej drogówki. Ponadto nieodpowiedzialny mężczyzna wiózł autem dwoje małych dzieci. Trafił do celi na komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Do interwencji doszło wczoraj na terenie gminy Wiązowna. Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy prowadzili statyczny pomiar prędkości. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił renault, którego kierowca nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy.

Mundurowi podejrzewali, że zachowanie siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny nie było przypadkowe. Ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 38-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w pojeździe jechały z nim dzieci w wielu 6 i 8 lat. Funkcjonariusze takie zachowanie kierowcy uznali za bezmyślność. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie reakcja policjantów.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 38-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Teraz za te przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię