W sobotę, (1.01.22r.), przed godz. 6:00 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym z udziałem BMW, które wjechało w nasyp ronda krzyżującego ul. Bema z ul. Nowowiejskiego w Bartoszycach.

Pierwsi na miejscu zdarzeniu byli policjanci z prewencji, którzy nikogo nie zastali. Pojechali więc pod adres właściciela auta. W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy chwilę wcześniej skończyli nocną służbę w drogówce. Policjanci zauważyli, że z okolicznego parkingu chce odjechać auto, w środku którego siedział znany im osobiście właściciel porzuconego BMW.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie ucieczkę i przekazali go w ręce interweniujących policjantów. 53-latek był pijany zaprzeczał, że kierował autem, wskazywał inne osoby i przedstawił różne wersje zdarzenia. Badaniem alkomatem ujawniło 1,3 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Bartoszyc. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a jego auto trafiło na parking strzeżony. Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

53-latek przyznał się. Mężczyznę czeka odpowiedzialność przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za nie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie on też odpowiedzialności za wykroczenia naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię