Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kolonia Dzietrzkowice. 23-letni kierowca audi A4 uderzył w audi A3. Okazało się, że uczestnik wypadku kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i przewoził osobę poszukiwaną.

W niedzielny wieczór 13 listopada 2022 roku po godzinie 19:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kolonia Dzietrzkowice.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynikało, że 23-letni kierujący audi A4, z nieznanych dotąd przyczyn ,zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym audi A3, którego kierująca trafiła do szpitala. Obrażenia 63-latki były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Ponadto sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców wykazało, że 23-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Okazało się również, że 38-letni pasażer audi A4 był poszukiwany za… prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oraz spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię