Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Sobótce 31-leniego mieszkańca powiatu średzkiego, podejrzanego o liczne przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 tysięcy porcji handlowych substancji odurzających, które teraz nie trafią na rynek. Policjanci przejęli też przedmioty pochodzące lub mogące służyć do popełnienia przestępstwa, a także gotówkę w kwocie niemal 11 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za handel i posiadanie narkotyków, a także decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili szereg czynności, które finalnie doprowadziły do namierzenia 31-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Wcześniej jednak ustalili miejsce, gdzie miał przebywać mężczyzna i został on zatrzymany.

Jak już pisaliśmy wcześniej – wpadł podczas kontroli obserwacyjnej, którą funkcjonariusze prowadzili w Sobótce. Znalazły wtedy potwierdzenie ich przypuszczenia dotyczące posiadanych przez niego sporej ilości substancji odurzających. Podczas czynności zarówno w Sobótce jak i w miejscu zamieszkania zatrzymanego łącznie zabezpieczono ponad 8 tysięcy porcji handlowych substancji odurzających. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę w kwocie niemal 11 tysięcy złotych, młynek, woreczki strunowe oraz notatki podejrzanego.

31-latek usłyszał już zarzuty m.in. posiadania substancji prawnie zabronionych oraz wprowadzania ich do obrotu. Zgodnie Kodeksem karnym grozić mu może teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że popełnione przestępstwa zostały dokonane w tzw. „recydywie”, kara jaką nałoży sąd może zwiększyć się nawet o 6 lat. Wobec mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię