Policyjne oko funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach widziało już zapewne wiele, ale rzadkością są sytuacje, w których kierowca chcąc się się „zrelaksować” za kierownicą, sięga równocześnie po puszkę z piwem i kontynuuje jazdę. Na szczęście na drodze 64-letniego mieszkańca naszego powiatu stanęli miejscowi policjanci, którzy nie pozwolili mu dokończyć świeżo otworzonego trunku i zatrzymali jego prawo jazdy.

Polkowiccy policjanci cyklicznie prowadzą akcje zmierzające do eliminowania z naszych dróg nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze próbują dodatkowo przestrzegać kierowców o konsekwencjach prawnych wynikających z tej konkretnej kategorii wykroczeń i przestępstw drogowych. Niestety pomimo licznych apeli zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Ku zaskoczeniu policjantów zdarzają się również tacy, którzy spożywają alkohol w trakcie jazdy nawet wtedy, gdy spotkanie z mundurowymi wydaje się być nieuchronne.

64-latkowi zepsuł się samochód, a po naprawie jego frustracja była tak duża, że musiał otworzyć piwo i dopiero wtedy postanowił kontynuować podróż. Szczęście mężczyzny siedzącego za kierownicą polegało na tym, że kilkadziesiąt metrów dalej czekał na niego policyjny patrol, którego policjanci nie pozwolili mu dokończyć spożywanego alkoholu. Mieszkaniec powiatu polkowickiego został poddany badaniu trzeźwości, a po chwili alkomat wskazał wartość 0,2 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca Chryslera stracił prawo jazdy i poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Kierowanie pojazdem przy zawartości alkoholu w organizmie od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie na podstawie przepisu art. 87 kodeksu wykroczeń. Wymierzana kara polegać może na pozbawieniu wolności, grzywnie do 5.000 złotych oraz orzeczeniu zakazu prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat. Niezależnie od powyższego na konto takiej osoby wpisane zostaje 10 punktów karnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię