Najpierw razem pili alkohol, później jeden okradł drugiego. Kradzież pieniędzy rozwikłali kryminalni z Myszkowa, którzy zdemaskowali złodzieja i odzyskali część skradzionej gotówki.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. Myszkowskich stróżów prawa zaalarmował 62-letni mężczyzna, który poinformował, że nieznany sprawca ukradł mu portfel z gotówką i dokumentami. Z ustaleń wynikało, że wcześniej pił alkohol z kolegami, a gdy wytrzeźwiał zorientował się, że nie ma portfela z zawartością dokumentów i 4 tysięcy złotych. Kryminalni wkroczyli do akcji i szybko ustalili, który z kompanów okradł 62-latka.

W poniedziałek zatrzymali 59-letniego bezdomnego, który przekonywał policjantów, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą. W chwili zatrzymania był pijany i trafił do policyjnego aresztu. W jego kieszeni śledczy odnaleźli ponad 2 tysiące złotych i pokwitowanie uiszczenia grzywny sądowej w wysokości 1000 złotych. Jak się okazało, skradzioną gotówkę przeznaczył na poczet swoich kar… Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię