Pixabay

Mieszkanka powiatu opoczyńskiego poznała przez Internet 22-latka. Po kilku tygodniach znajomości zaprosiła go do swojego domu. Po jego wyjeździe odkryła, że z konta bankowego zniknęło jej kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ostrzegamy przed przygodnymi znajomościami.

Młoda kobieta na jednym z internetowych portali poznała 22-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Po krótkiej wirtualnej znajomości, zaprosiła go do domu. Niestety, jak się okazało, mężczyzna wiązał z tą znajomością zupełnie inne plany. 22-latek wykorzystał nieuwagę kobiety i w nielegalny sposób, bez jej zgody, uzyskał dane logowania do jej bankowości elektronicznej. 22-latek włamał się na konto bankowe kobiety, z którego ukradł łącznie kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo łupem złodzieja padł telefon komórkowy o wartości około 700 złotych.

Kiedy kobieta zorientowała się, że w swoim domu gościła złodzieja, natychmiast powiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany. Zabrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że 22-latek popełniając tę kradzież działał w warunkach recydywy, więc musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię