18-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Znajdując się pod ich działaniem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Dodatkowo posiadał przy sobie około 50 gramów marihuany. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

26 lipca br. przed południem na drodze pomiędzy miejscowościami Karzec – Dzięczyna doszło do dachowania pojazdu. Na szczęście 18-letni kierujący VW oraz 17-letnia pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Podczas wykonywania czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego znaleźli w pobliżu uszkodzonego pojazdu akcesoria do zażywania narkotyków oraz worek foliowy wypełniony suszem roślinnym. Okazało się, że jest w nim około 50 gramów marihuany.

18-latek przyznał, że znaleziony „towar” jest jego własnością. W związku z podejrzeniem, że kierowca VW może znajdować się pod działaniem narkotyków został on poddany badaniu, które dało wynik pozytywny. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem marihuany. Od 18-latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

18-letni mieszkaniec naszego powiatu odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię