W Otwocku doszło do interwencji policji, która zakończyła się zatrzymaniem 46-letniego obywatela Ukrainy. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna był sprawcą awantur domowych, podczas których stosował wobec konkubiny przemoc, wulgaryzmy i groźby. Wydarzenia te miały miejsce wielokrotnie od lipca 2022 roku.

W Otwocku doszło do interwencji policji, która zakończyła się zatrzymaniem 46-letniego obywatela Ukrainy. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna był sprawcą awantur domowych, podczas których stosował wobec konkubiny przemoc, wulgaryzmy i groźby. Wydarzenia te miały miejsce wielokrotnie od lipca 2022 roku. Z relacji kobiety wynika, że będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków jej partner wielokrotnie uderzał ją i kopał po całym ciele, szarpał za włosy i popychał.

Agresywny 46-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany, natychmiast trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci interweniujący w sprawie podejrzenia przemocy domowej sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie śledczy zebrali dowody potwierdzające, że mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną.

Zebrane materiały zostały niezwłocznie przekazane prokuratorowi. Po zapoznaniu się z dowodami, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą. Dodatkowo, mając na względzie ochronę pokrzywdzonej, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że obywatel Ukrainy spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Za przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W związku z tym, mężczyzna może zostać skazany na karę więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię