Śródmiejscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości marihuany i uprawę konopi indyjskiej. Plantacja zlokalizowana była w budynku gospodarczym w jednej z podwarszawskich miejscowości. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli 59 krzaków konopi indyjskiej, ponad kilogram marihuany w 13 foliowych opakowaniach oraz sprzęt służący do uprawy. Współpraca w tej sprawie z prokuraturą rejonową Warszawa Żoliborz doprowadziła do postawienia zarzutów obu zatrzymanym mężczyznom. Za te przestępstwa 32-letniemu Michałowi M. i 40-letniemu Adamowi W. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu w jednej z podwarszawskich miejscowości policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego ujawnili przydomową plantację konopi indyjskiej. Ten przestępczy proceder prowadzony był w budynku gospodarczym znajdującym się na terenie wynajmowanej posesji.

Kiedy kryminalni weszli do środka w pomieszczeniu unosił się charakterystyczny zapach marihuany. Okazało się, że za prowizorycznym murem z kartonów były ukryte dwa namioty, w których rosło w sumie 59 krzewów konopi indyjskiej w końcowej fazie wzrostu. Włączone były wszystkie urządzenia wspomagające wzrost roślin, między innymi systemy nawadniania, oświetlenia i wentylacji. Część ściętych już liści leżała i schła na podłodze.

Policjanci dokładnie przeszukali wszystkie pozostałe pomieszczenia. W jednym z nich i kolejnym znaleźli w sumie 13 zgrzanych foliowych toreb z ponad kilogramem marihuany, z których można było przygotować ponad 1000 handlowych porcji tego narkotyku.

W efekcie dokładnie zaplanowanej akcji i dynamicznym wejściu policjantów na teren posesji na miejscu zatrzymano dwie osoby zamieszane w ten proceder. Zaskoczeni takim obrotem sprawy 32-letni Michał M. i 40-letni Adam W. zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Zabezpieczone przez śródmiejskich kryminalnych krzewy konopi indyjskiej, narkotyki oraz sprzęt używany do uprawy będą teraz stanowić dowód w prokuratorskim śledztwie.

Współpraca w tej sprawie z prokuraturą rejonową Warszawa Żoliborz doprowadziła do postawienia obu zatrzymanym mężczyznom zarzutów posiadania znacznej ilości marihuany i uprawy konopi indyjskiej. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za te przestępstwa zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 32-letniemu Michałowi M. i 40-letniemu Adamowi W. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię