Policjanci po raz kolejny zlikwidowali plantację konopi innych niż włókniste. W jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Wiązowna funkcjonariusze zabezpieczyli 34 krzewy w różnych fazach wzrostu oraz sprzęt służący do ich uprawy, a także ponad 19,5 kilograma suszu roślinnego. Plantację prowadzili dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani. Prokurator wnioskował już o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował areszt na okres dwóch miesięcy wobec jednego z podejrzanych, 31-letniego mieszkańca Warszawy. Teraz obu mężczyznom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku i jednostek podległych walka z przestępczością narkotykową to jeden z priorytetów. Funkcjonariusze każdego dnia skupiają się między innymi na zatrzymywaniu producentów i dilerów oraz zabezpieczaniu środków odurzających.

Podczas kolejnej, skutecznie zaplanowanej policyjnej akcji, która miała miejsce w zeszły piątek na terenie gminy Wiązowna, policjanci zlikwidowali plantację konopi innych niż włókniste. Namierzenie adresu, pod którym znajdowała się ta nielegalna uprawa, było efektem dokładnej pracy operacyjnej funkcjonariusza z Posterunku Policji w Wiązownie. Na miejscu czynności wspólnie prowadzili policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu w Józefowie.

Funkcjonariusze weszli na teren wynajmowanej posesji, gdzie zastali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 26 lat. Przeszukując budynek gospodarczy znaleźli i zabezpieczyli 34 krzewy w różnych fazach wzrostu oraz materiały i urządzenia niezbędne do ich uprawy, a także ponad 19,5 kilograma gotowego suszu roślinnego, który jak wstępnie stwierdzono był marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do cel na komendzie. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli pieniądze w kwocie 11 160 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy w całości został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która wszczęła w sprawie śledztwo. 31 i 26-latek usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania środków odurzających, posiadania przedmiotów oraz urządzeń służących do działalności przestępczej, posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania miejscowy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Otwocku wniosek o zastosowanie wobec obydwóch podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował areszt na okres dwóch miesięcy wobec jednego z podejrzanych – 31-letniego mieszkańca Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię