Policjanci z Wielunia zatrzymali 45-latka, który w foliowym worku wiózł sadzonki konopi. Ustalono, że mężczyzna już od jakiegoś czasu uprawiał konopie, z których wytworzył znaczną ilość środków odurzających. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 9,4 kg suszu konopi oraz 420 sadzonek nielegalnych roślin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 45-latka na 3 miesiące.

20 czerwca 2022 roku około godziny 2:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wieluńskiej komendy, w miejscowości Turów zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty. Mężczyzna widząc radiowóz wyraźnie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Po chwili zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. 45-letni cyklista miał ze sobą foliowy worek. Jak się okazało przewoził w nim młode sadzonki konopi. Mężczyzna został, natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dalej sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna pod różnymi adresami prowadził uprawy nielegalnych roślin. Podczas przeszukania posesji i jego domu rodzinnego na terenie Wielunia, funkcjonariusze zabezpieczyli łączenie ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi. Policjanci na tym nie poprzestali. Postanowili sprawdzić również jeden z adresów na terenie Wrocławia, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, miejscowi stróże prawa przeszukali wytypowany lokal. Zabezpieczyli tam łącznie ponad 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia upraw i wytwarzania  znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię