Praca operacyjna kryminalnych z Białołęki doprowadziła do zatrzymania mieszkańców dzielnicy, u których policjanci znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów narkotyków. Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz uprawę krzewów konopi. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Działania kryminalnych z komisariatu na Białołęce ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 32-letniego mężczyzny i 29-letniej kobiety. Kilka dni temu policjanci skontrolowali ich domek letniskowy i mieszkanie.

Podczas obserwacji ogródków działkowych kryminalni zauważyli dwie osoby nerwowo rozglądające się. Po chwili weszli do jednego z domków, a kiedy otworzyli drzwi wyczuwalna była silna woń charakterystyczna dla marihuany. Policjanci zdecydowali się podjąć wobec kobiety i mężczyzny interwencję. Podczas przeszukania lokalu kryminalni ujawnili pomieszczenie ze sztucznym oświetleniem i ogrzewaniem, gdzie rosły krzaki konopi indyjskich. Rośliny zostały zabezpieczone w ilości 51 sztuk.

32-latek i jego koleżanka zostali zatrzymani pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci skontrolowali również mieszkanie należące do zatrzymanych, gdzie ujawnili susz roślinny w plastikowym pudełku, foliową torebkę z zawartością białego proszku i nasiona konopi. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że susz roślinny to ziele konopi innych niż włókniste o wadze prawie 800 gramów i metamfetamina o wadze 1.27 grama.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy krzewów konopi. Prokurator zastosował wobec 32-latka i 29-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, teraz muszą się stawiać na komisariacie 2 razy w tygodniu. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię