archiwum

W czwartek, 8 lutego policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach podjęli interwencje wobec dwóch śpiących na klatce schodowej mężczyzn. W trakcie czynności okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu, a jeden z nich posiada przy sobie amfetaminę. Podejrzewany o przestępstwo narkotykowe 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Grożą mu 3 lata wiezienia.

W czwartek, 8 lutego o godz. 3:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyjął zgłoszenie o mężczyznach śpiących na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych na terenie Obornik. Na miejsce skierowany został patrol interwencyjny. Kiedy  policjanci weszli do budynku ich oczom ukazał się widok dwóch młodych mężczyzn śpiących na posadzce klatki schodowej.

W trakcie rozmowy od obu wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Późniejsze badanie trzeźwości wykazało, że 29-latek ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, a jego 27-letni kolega ponad 3 promile. Jak się okazało wypity w nadmiarze alkohol nie był jedynym „grzechem” starszego z mężczyzn. Podczas podjętej interwencji policjanci znaleźli przy nim 3 woreczki strunowe z zawartości białego proszku. Badanie narkotestem wykazało, iż zabezpieczona substancja to amfetamina. Podejrzewany o przestępstwo narkotykowe 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za popełnienie powyższego czynu grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Młodszy z mężczyzn w stanie silnego upojenia alkoholowego zagrażającego życiu trafił do szpitala.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię