Ilustracja/archiwum.

Nietrzeźwy 56-latek zaparkował przy stacji benzynowej, gdzie zaczepił policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, chcąc uzyskać od nich informacje na temat najbliższego hotelu, po czym wrócił do auta, chcąc nim odjechać. Został zatrzymany i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (2 września br.), tuż po północy, do policjantów przebywających poza radiowozem, na terenie stacji benzynowej, podszedł mężczyzna i zapytał o informacje na temat miejsca znajdowania się najbliższego hotelu. Policjanci udzielili mu informacji, jednak zwrócili uwagę, że sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Po chwili zobaczyli  jak 56-latek idzie chwiejnym krokiem w stronę pojazdu, którym jak się okazało sam przyjechał, a następnie wsiada na fotel kierowcy. Wówczas stróże prawa zainterweniowali uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Następnie poddali mężczyznę badaniu alkomatem i okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania  pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię