W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół pojawiły się patrole, które będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Niestety pomimo ostrzeżeń i próśb do jednej ze szkół na terenie powiatu zielonogórskiego przyjechał kompletnie pijany kierowca. Policjantów zawiadomili inni zaniepokojeni rodzice

Początek września to czas, kiedy w rejonach szkół rozpoczyna się wzmożony ruch samochodów i pieszych, jak również na drogach pojawiają się autobusy szkolne dowożące dzieci i młodzież do szkół. Dlatego policjanci ruchu drogowego w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” pojawili się rejonach szkół, aby dbać o bezpieczeństwo powracających po wakacjach dzieci i młodzieży.

Policjanci już od kilku dni prosili o rozwagę i rozsądek za kierownicą oraz przestrzegali przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Niestety, do jednej ze szkół w powiecie zielonogórskim na rozpoczęcie roku szkolnego swojego dziecka, przyjechał kompletnie pijany ojciec. Zaniepokojeni rodzice innych dzieci widząc mężczyznę w takim stanie powiadomili Policję. Mundurowi na miejscu ustalili wszystkie okoliczności. Kierujący ledwie trzymał się na nogach, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykonane przez policjantów wykazało, że miał 1,81 mg/l czyli 3,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd orzeka w takim przypadku także zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata i grzywnę w wysokości min. 5 tys. zł.

Głównym celem działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” jest przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego w tym szczególnym czasie, a także eliminowanie z dróg pijanych kierujących, dlatego codziennie prowadzone są także działania „Trzeźwy kierowca”. Takie wzmożone działania potrwają do 8 września.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię