Policjanci z komisariatu III  w Bytomiu zatrzymali sprawcę rozboju. 43-latek wszedł przez uchylone okno do mieszkania i używając przemocy, zażądał od pary 90-latków pieniędzy. Ze względu na zdecydowaną postawę seniora nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu. Mężczyzna został szybko zatrzymany przez mundurowych i usłyszał zarzut. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratkami, a grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Na ulicy Siemianowickiej do mieszkania, w którym byli jego właściciele, małżeństwo 90-latków, przez otwarte okno wszedł mężczyzna. Grożąc i szarpiąc 92-latka, zażądał pieniędzy. Dzięki zdecydowanej postawie seniora napastnik został wypchnięty z mieszkania, a powiadomieni w międzyczasie policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali go.

Sprawcą okazał się 43-letni mieszkaniec Chorzowa, który był nietrzeźwy, w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Teraz decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, a grozi mu do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię