archiwum

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w dniu 5 czerwca br. około godziny 20:30 w miejscowości Słupia pod Bralinem. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany już kilkadziesiąt minut później. Okazało się, że to 24-letni policjant, który przebywał na urlopie. Badanie alkomatem wykazało, że był on nietrzeźwy.

W dniu 5 czerwca około godziny 20:30 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Słupia pod Bralinem na drodze wojewódzkiej W482. Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierujący samochodem marki BMW, 24-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Fiat. W wyniku tego zderzenia śmierć poniosła 69-letnia mieszkanka powiatu kępińskiego. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Komendant Powiatowy Policji w Kępnie ogłosił alarm dla całej jednostki w celu zatrzymania sprawcy zdarzenia.

O godzinie 22 mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza kępińskiej jednostki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kępnie. Jak się okazało w chwili zatrzymania, mężczyzna był nietrzeźwy. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oświadczenie w sprawie policjanta wystosowała Komenda Wojewódzka z Wrocławia. Przytaczamy je w całości:

Potwierdzamy informację, że w wypadku mającym miejsce 5 czerwca br. około g. 20:30 na terenie Słupi pod Bralinem, brał udział funkcjonariusz z 5-letnim stażem pracy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Niestety w wypadku tym zginęła kobieta, nad czym ubolewamy i wiemy, że nie ma słów ani czynu, który mogłyby odwrócić dziś bieg wydarzeń. Funkcjonariusz przebywał na urlopie, został już zawieszony i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjnie w kierunku wydalenia ze służby. Oprócz dyscyplinarnych, poniesie on także surowe konsekwencje karne. Na pewno już nigdy nie założy munduru, bo w naszej formacji nie ma miejsca dla tego typu osób.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię