Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali kierującego, który będąc w stanie nietrzeźwości wjechał motocyklem w jeden z zaparkowanych samochodów.

Okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało policjanci znaleźli jeszcze przy nim narkotyki. Mężczyzna za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia 2017 roku około godziny 2 w nocy przy ul. Dąbrowszczaków w Wałbrzychu. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że 33-letni mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Przy mężczyźnie odnaleziony został także woreczek z zawartością białego proszku. Wykonany test wykazał, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki odurzające służące do wytworzenia ponad 30 porcji narkotyku.

Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a sam motocykl jest niedopuszczony do ruchu. Teraz za popełnione wykroczenia czeka go wysoka grzywna, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i być może pod wpływem środków odurzających, co potwierdzą badania krwi, obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami oraz do 2 lat pozbawienia wolności. 33-latek odpowie także za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do lat 3.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię