W ręce policjantów z ruchu drogowego wpadł 53-latek, który mając w organizmie 2 promile alkoholu, usiadł za kierownicą yamahy. Przyłapany na gorącym uczynku próbował jeszcze przekupić policjantów. Jastrzębianin odpowie teraz nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale także za przestępstwo korupcyjne.

W piątek około godziny 12.40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, na alei Jana Pawła II zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę yamahy. Podczas czynności jastrzębscy stróże prawa wyczuli od 53-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego 2 promile.

Wiedząc jakie konsekwencje czekają za to przestępstwo, mężczyzna próbował „załatwić sprawę”. Zaproponował 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności. Stróże prawa poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. Policjanci zatrzymali 53-latka. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia. Postępowanie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jastrzębskiej komendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię