Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h. Wykroczenie to zostało zarejestrowane przez wideorejestrator. W czasie kontroli okazało się również, że cyklista był nietrzeźwy. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy, a jego jednoślad został odholowany na parking strzeżony. Teraz mieszkaniec Słupska stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali motocyklistę, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h. Popełnione na drodze krajowej nr 22 wykroczenie zarejestrował zamontowany w radiowozie wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 7:00 w miejscowości Sucumin. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z przeciwka motocykl, którego kierowca poruszał się ze znaczną prędkością. Wideorejestrator wykazał w obszarze zabudowanym prędkość 205 km/h na ograniczeniu do 70 km/h. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali jednoślad do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z 26-letnim cyklistą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Motocykl, którym kierował mężczyzna został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali także uprawnienia do kierowania.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości mieszkaniec Słupska został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych. Mężczyzna usłyszy również zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię