Policjanci ruchu drogowego zatrzymali po obywatelskim zgłoszeniu 45-latka, który najprawdopodobniej kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Od mężczyzny została zabezpieczona krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Podczas czynności znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował im nietypową korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

Policjanci ruchu drogowego otrzymali wczoraj zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który najprawdopodobniej będąc pod działaniem alkoholu kierował samochodem marki Renault. Do zdarzenia doszło na osiedlu Słoneczne w Chełmie. Z relacji zgłaszającego funkcjonariusza straży pożarnej wynikało, że spacerując zauważył jadący samochód, który miał widoczne uszkodzenia. Gdy pojazd się zatrzymał, podszedł zobaczyć czy potrzebna jest pomoc. Wtedy nabrał podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili jego personalia. Był to 45-letni mieszkaniec gminy Rejowiec. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi i czuć było od niego alkohol. Gdy odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu została od niego zabezpieczona krew do badań. W trakcie wykonywania czynności znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował, że położy im za darmo kostkę brukową jeżeli wypuszczą go z radiowozu.

Zatrzymany 45-latek będzie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Obietnica udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię