archiwum

Sąd Rejonowy w Garwolinie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w miejscowości Izdebno Kolonia. Mężczyzna, będąc nietrzeźwym, zderzył się z motocyklistą, w wyniku czego 28-letni kierowca jednośladu zginął na miejscu. Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania będzie obowiązywał przez okres trzech miesięcy.

W miniony piątek w miejscowości Izdebno Kolonia (gm. Łaskarzew) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 26-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem osobowym marki Volvo. Mężczyzna wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu na drodze poza obszarem zabudowanym, kiedy zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem Honda. W wyniku zdarzenia jednoślad stanął w ogniu, a 28-letni kierowca motocykla zginął na miejscu. Ofiara również była mieszkańcem powiatu garwolińskiego.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu wypadku, ustalili, że 26-letni kierujący Volvo był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. W celu dalszych badań laboratoryjnych od mężczyzny została pobrana krew. 26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Garwolinie uwzględnił wniosek policji i prokuratury dotyczący 26-letniego mężczyzny podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje surowe kary, które mogą sięgnąć nawet 12 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię