Na trzy miesiące do aresztu trafił 28-latek podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego – doprowadził do zdarzenia drogowego, którego skutkiem była śmierć 25-letniego pasażera. Śledztwo prowadzone w tej sprawie ustali przyczyny i okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17.06.17) około godziny 23:15. Dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Luszkowie (powiat świecki) doszło do wypadku drogowego. Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego oraz poinformował pogotowie ratownicze i straż pożarną.

Jak się okazało, 25-letni pasażer (mieszkaniec powiatu świeckiego) zginął na miejscu, kierujący natomiast trafił na badania do grudziądzkiego szpitala. Po opatrzeniu ran 28-letni mieszkaniec powiatu świeckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Miał promil alkoholu w organizmie.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem almera na łuku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował.

W poniedziałek po południu 28-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu lądowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Świeccy policjanci po zebraniu materiału dowodowego zwrócili się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Prokuratura i sąd przychyliły się, dlatego trzy najbliższe miesiące spędzi on „za kratkami”.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię