archiwum

Nawet dwa lata pozbawienia wolności grożą 39-latkowi, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował dwie kolizje drogowe. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia. Mężczyzna był tak pijany, że przed przyjazdem policjantów zasnął za kierownicą auta.

W poniedziałek, 28 sierpnia br. przed godziną 3:00 oficer dyżurny z kaliskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ulicy Starożytnej w Kaliszu. Zgłaszający poinformował, że sprawca zdarzenia jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Gdy policjanci z drogówki dojechali na miejsce okazało się, że 39-latek zasnął za kierownicą.

Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault, jadąc ulicą Starożytną zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący z przeciwka pojazd ciężarowy marki Daf. Jadący za renault, kierowca audi widząc całe zdarzenie i leżącego na kierownicy mężczyznę, zatrzymał swój pojazd, aby udzielić mu pomocy.

W miedzyczasie kierujący renault ocknął się i zaczął gwałtownie cofać, ostatecznie uderzając w stojące za nim auto. W tej sytuacji postanowiły zareagować pasażerki audi. Kobiety widząc w jakim stanie znajduje się kierowca renault, błyskawicznie odebrały mu kluczyki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.

Przeprowadzone przez policjantów badanie potwierdziło, że sprawca kolizji znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 39-latkowi. O jego dalszym losie, już wkrótce zadecyduje sąd.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię