Natychmiastowa interwencja sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 48-latka, który kierował osobowym audi, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec Sandomierza, wyjeżdżając z parkingu, uszkodził kilka pojazdów oraz ogrodzenie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek tuż po godzinie 20. Wtedy to dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca czarnego audi, wyjeżdżając z jednego z miejskich parkingów, uszkodził kilka pojazdów i odjechał.

Od razu na miejsce zostały skierowane policyjne patrole i dzięki ich natychmiastowej reakcji po chwili został zatrzymany kierowca niemieckiego pojazdu. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Sandomierza, który podczas wyjeżdżania z parkingu oraz dalszej jazdy uszkodził łącznie 6 pojazdów oraz ogrodzenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 48–latka wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci na miejscu interwencji zatrzymali prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego mieszkaniec powiatu sandomierskiego odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara wysokiej grzywny.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię