Foto: archiwum/podglądowe

Świnoujski policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę samochodu ciężarowego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni obywatel Białorusi miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał duże problemy z opuszczeniem kabiny pojazdu, którym kierował. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, pełniący w czwartek służbę w lewobrzeżnej części miasta  wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei, podczas patrolowania rejonu terminala promowego przy ulicy Fińskiej, zwrócił uwagę na nieprawidłowo stojący ciągnik siodłowy z naczepą, który blokował innym pojazdom wyjazd z parkingu. Kiedy po chwili TIR zaczął jechać, funkcjonariusze zauważyli, że pojazd jedzie tzw. „wężykiem” – zbliżał się do osi jezdni, a następnie skręcał w stronę prawej krawędzi jezdni. Policjant natychmiast dał sygnały świetlne i dźwiękowe, aby ciężarowy samochód zatrzymał się.

Kiedy mundurowi podeszli do pojazdu, siedzący za kierownicą mężczyzna miał problemy z opuszczeniem kabiny. Po wyciągnięciu go przy użyciu siły fizycznej, mundurowi zauważyli, że kierowca ma duże trudności z utrzymaniem równowagi, jednocześnie zaprzeczając, że spożywał alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni obywatel Białorusi jest w stanie upojenia alkoholowego, mając w organizmie prawie 3,1 promila. Białorusin został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań.

W piątek, po wytrzeźwieniu, policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po uzgodnieniu z prokuratorem, mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, wnioskując o ukaranie go przez sąd 7-letnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi, pozbawieniem wolności na okres 4 miesięcy oraz świadczeniem pieniężnym w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej .

Postępowanie skrajnie nieodpowiedzialnego 34-latka wkrótce oceni świnoujski sąd. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: zachodniopomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię