W piątek Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie otrzymał telefonicznie informacje na temat rozbitego pojazdu Daewoo Matiz, znajdującego się w Sarniku. Jak się okazało Matiz został ukradziony minionej nocy z w Jarosławsku.

W nocy z 31 sierpnia na 1 września,  sprawca po wyważeniu drzwi garażowych, dokonał kradzieży pojazdu marki Daewoo Matiz, oraz pilarki spalinowej marki Husqvarna. W dniu 1 września ten sam mężczyzna w Mielęcinie, z niezabezpieczonego pojazdu, dokonał kradzieży wkrętarki z walizką. Mężczyzna swoją jazdę zakończył tego samego dnia na bramie gospodarstwa rolnego, która pomyliła mu się z innym wjazdem.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, realizując czynności służbowe szybko ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Powiatu Choszczeńskiego. W trakcie zatrzymania mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie ukradzione przedmioty.

17-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, oraz złożył  wyjaśnienia.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię