Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nastolatka, który w Stryszawie, powiecie suskim znajdując się w stanie nietrzeźwości, pobił 46-letniego mężczyznę zabierając mu telefon a następnie awanturował się w sklepie.

W środę wieczorem (3 sierpnia br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali wezwani na dwie interwencje w Stryszawie, których powodem jak się później okazało, był ten sam 15-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Jak ustalono, chłopak spożywał alkohol nad rzeką z nieletnimi znajomymi. W pewnym momencie w pobliżu rozbawionej grupy pojawił się 46-latek, który również przyszedł nad rzekę. Pomiędzy mężczyzną a 15-latkiem doszło do scysji i nastolatek uderzył starszego od siebie mężczyznę, zabierając mu m.in. telefon komórkowy. Zanim pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu służby, nietrzeźwy nastolatek udał się do pobliskiego sklepu, gdzie zdążył wywołać awanturę i wrzucić do środka szklaną butelkę.

Interweniujący na miejscu  policjanci ustalili, że za interwencję w sklepie oraz za rozbój jest odpowiedzialny pewien nastolatek, który został zabrany przez ojca do domu. W miejscu zamieszkania mundurowi sprawdzili stan trzeźwości nastolatka, z wynikiem blisko 1,5 promila alkoholu. Pokrzywdzony 46-latek z urazami głowy został zabrany przez pogotowie do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. Teraz zbierane przez policjantów materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię