Blisko 2,2 i 1,8 promila alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy w takim stanie zajmowali się swoją piątką dzieci. Po interwencji policjantów zostały one przekazane do domu dziecka. Na szczęście nie doszło do tragedii. Teraz o dalszym losie rodziny zdecyduje sąd. 33-letniej kobiecie i 45-letniemu mężczyźnie mogą grozić poważne konsekwencje prawne w związku z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Wczoraj (1.02.18) około 19.50 dyżurny Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kobiecie, która będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu sprawuje opiekę nad swoimi dziećmi. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu 33-latkę i 45-letniego mężczyznę oraz pięcioro dzieci, spośród których najmłodsze miało 5 lat.

Rodzice byli pod wyraźnym działaniem alkoholu – badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety blisko 2,2 promila, a u mężczyzny blisko 1,8. Policjanci zadbali o to, żeby wszyscy zostali przebadani przez lekarza. Ponieważ dalsze sprawowanie opieki nad dziećmi przez pijanych rodziców było niemożliwe podjęto decyzję o przekazaniu ich do domu dziecka. Dorośli natomiast zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, aby tam wytrzeźwieli. Sprawą zajmie się miejscowy sąd rodzinny, który podejmie decyzję o dalszym losie rodzeństwa.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię