Ilustracja

To pokłosie głośnej awantury, która miała miejsce w nocy z 25 na 26 marca w Zamościu (lubelskie). Przed jednym z lokali doszło do awantury, w której wzięli udział policyjni antyterroryści. Funkcjonariusze z Wrocławia pojechali na wschodnią granicę, by dbać o bezpieczeństwo, ale w czasie wolnym dotkliwie pobili kilku mężczyzn.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zostali zatrzymani. W chwili awantury nie byli na służbie, ale jak podał dziennikarz radia RMF FM, mieli rozpocząć służbę 26 marca w godzinach porannych. Wszyscy policjanci mieli być pod znacznym wpływem alkoholu. Wśród zaatakowanych przez nich mężczyzn znalazł się żołnierz.

Dziś Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała komunikat dotyczący zajścia. Postępowanie dyscyplinarne zakończyło się wydaleniem policjantów ze służby. Komunikat Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu:

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu polecił wszcząć postępowania dyscyplinarne, a następnie postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby w policji wobec funkcjonariuszy biorących w nim udział. Zajście miało miejsce przy jednym z lokali gastronomicznych na terenie woj. lubelskiego, gdzie doszło do bójki z udziałem funkcjonariuszy. Ustalono, że byli oni wtedy w czasie wolnym od służby, jednak nie ma w naszych szeregach miejsca na tego typu zachowania. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu, która już przedstawiła funkcjonariuszom zarzuty za udział w bójce.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu, w marcu 2022 roku pełnili służbę przy wschodniej granicy naszego kraju. Na miejscu doszło do incydentu z udziałem kilku funkcjonariuszy będących w czasie wolnym od służby. Pojechali oni do jednego z miejscowych lokali gastronomicznych i przed nim, wdali się w bójkę z innymi osobami. Sprawę wyjaśniały od samego początku policyjne służby kontrolne oraz Prokuratura Rejonowa w Zamościu i tam policjanci usłyszeli zarzuty.

Na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wszczęte zostały postępowania dyscyplinarne i administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby w policji, a osoby biorące udział w bójce od razu zawieszono w czynnościach służbowych. Wobec pięciu funkcjonariuszy postępowania zakończyły się wydaniem rozkazów o zwolnieniu ze służby w policji.

Nie ma w naszych szeregach miejsca na tego typu zachowania i takie osoby nie powinny pracować w formacji mundurowej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię