archiwum

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na terenie warszawskiej Ochoty. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby interweniował wobec grupy bijących się osób i został wówczas zaatakowany. Policjant użył broni, raniąc jednego z napastników. Trzy osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło  w rejonie skrzyżowania ulicy Kopińskiej i Białobrzeskiej. Policjant w czasie wolnym od służby, przejeżdżał w tym miejscu i zauważył grupę bijących się osób. Postanowił interweniować, przedstawił się, jednak osoby te nadal zachowywały się agresywnie.

Sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. Napastnicy zaatakowali funkcjonariusza. Jeden z mężczyzn był z psem, którym zaczął szczuć policjanta.  Funkcjonariusz użył siły fizycznej, następnie gazu. Ostatecznie, z uwagi na istniejące zagrożenie,  policjant użył broni.

W wyniku tego zdarzenia ranny został w nogę jeden z napastników, który trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali także trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu. Wszystkie te osoby były nietrzeźwe. Zatrzymani byli wielokrotnie notowani, między innymi za kradzieże, przestępstwa narkotykowe i znieważenie policjanta.

O zdarzeniu został powiadomiony prokurator oraz policjanci z Wydziału Kontroli KSP.  Funkcjonariusze wyjaśniają jego okoliczności.

Źródło: stołeczna policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię