Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem. Kobieta nie posiadała prawa jazdy, była w zaawansowanej ciąży i miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

4 października 2022 roku o godzinie 13.00 na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata seicento. Za kierownicą auta siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Niestety kobieta była pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 36-letniej mieszkanki powiatu skierniewickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie „śladowe”’ ilości alkoholu. Ponadto kierująca fiatem nie posiada prawa jazdy, które straciła 8 lat temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie bez uprawnień grozi grzywna do 30 000 złotych. Przypominamy, że spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię