Foto: archiwum

Kobieta znajdująca się pod wpływem alkoholu doprowadziła do kolizji drogowej z zaparkowanym pojazdem marki Mitshubishi. 54-latka przemieszczała się ulicami miasta mając blisko 2 promile alkoholu we krwi.

We wtorek, 05.12.2017 r. około godziny 15:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi zostali powiadomieni o nietrzeźwej kierującej, która spowodowała kolizję drogową uderzając swoim Oplem w zaparkowany na poboczu pojazd marki Mitshubishi. Jak wynikało z relacji świadków kobieta zatrzymana została przez przypadkowego przechodnia, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości. 37-latek widząc zdarzenie zareagował błyskawicznie. Podbiegł do kierującej, uniemożliwił jej dalszą jazdę i zabrał kluczyki od samochodu.

Mężczyzna popełnił jednak błąd, gdyż zapomniał, że sam znajdował się pod wpływem alkoholu. Mając blisko 3 promile alkoholu we krwi przepakowywał zatrzymany pojazd, chcąc udrożnić ruch. Gdy zdał sobie sprawę z tego co zrobił, oddalił się z miejsca zdarzenia. To samo uczyniła 54-latka. Po kilku minutach mężczyzna wraz z ujętą wcześniej kobietą powrócił na miejsce zdarzenia. Tam czekali na nich Policjanci. Po przebadaniu duetu alkomatem, wyżej wymienionym zostały zatrzymane dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdu. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Łódzka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię