W dniu 08.04.2018 o godz. 0:10 policjanci z komisariatu w Oliwie skontrolowali stan trzeźwości 40-latki, która jako dyżurujący lekarz stomatolog przeprowadziła zabieg. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjantów zaalarmowała zaniepokojona pacjentka.

W niedzielę o godz. 0:10 dyżurny komisariatu w Oliwie odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że lekarz stomatolog pełniący nocny dyżur w jednej z gdańskich przychodni jest najprawdopodobniej pijany oraz, że w takim stanie wykonał zabieg. Policjanci natychmiast pojechali do wskazanego przez zgłaszającą gabinetu stomatologicznego.Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości dyżurującej lekarki, a jego wynik pokazał ponad promil alkoholu w organizmie.

40-latka wkrótce zostanie przesłuchana i najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący narażenia swojej pacjentki na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli zarzuty się potwierdzą pod znakiem zapytania może stanąć również jej dalsza praktyka zawodowa. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię