Policjanci z Wałcza zatrzymali 38 letnia kierującą, która będąc w stanie nietrzeźwości wsiadła za kierownicę osobowego peugota i uderzyła w budynek mieszkalny o zabudowie bliźniaczej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego tj. zawalenia się budowli. Dom wyłączony został z użytkowania z uwagi na duże uszkodzenia.

Około godziny 4.20 policjanci jednostki Policji w Wałczu zostali powiadomieni o zdarzeniu na krajowej „dziesiątce” w miejscowości Lubno gm. Wałcz, gdzie 38 letnia kierująca samochodem osobowym marki peugot straciła panowanie nad pojazdem i czołowo uderzyła w budynek mieszkalny o zabudowie bliźniaczej.

Piraci drogowi – więcej wiadomości

Jak się okazało kierująca była nietrzeźwa. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana. W chili zdarzenia w uszkodzonej części budynku przebywała jedna osoba pokrzywdzona tj. mężczyzna, a w drugiej części domu rodzina z dwóją dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jak i sprawczyni tego zdarzenia.

Z uwagi na znaczne uszkodzenia decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek został wyłączony z użytkowania. Teraz policjanci prowadzą czynności w niezbędnym zakresie: zabezpieczyli ślady, dowody na miejscu zdarzenia, będą przesłuchiwać świadków, osoby pokrzywdzone.

Wałcz – więcej wiadomości kryminalnych

38-latka wstępnie odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego tj. zawalenia się budowli za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, jeśli działanie sprawcy było nieumyślne jest to kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

Sprawczyni wyjaśniła policjantom, iż wypiła butelkę szampana, wsiadła do auta i pojechała w stronę Wałcza. Policjanci apelują o rozwagę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię