W miniony weekend miejscowości Nowe Rochowice doszło do pożaru budynku gospodarczego. W strawionym przez ogień obiekcie znajdował się pies. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 34-letnią właścicielkę budynku. Kamiennogórski sąd tymczasowo aresztował podejrzaną. Zanim kobieta stanęła przed sądem, usłyszała m.in. zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz uśmiercenia, ze szczególnym okrucieństwem, swojego psa.

Do zdarzenia doszło tuż przed weekendem ok. godz. 22:00. Dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji mieszkalnych w miejscowości Nowe Rochowice. Na miejsce natychmiast został zadysponowany policyjny patrol. Jak ustalili funkcjonariusze, prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez 34-letnią nietrzeźwą właścicielkę stodoły. Na skutek przestępczego działania pożar strawił budynek gospodarczy, wewnątrz którego znajdował się pies należący do kobiety. W związku z informacjami, jakie przekazali mundurowym sąsiedzi, 34-latka została natychmiast zatrzymana i doprowadzona do komendy. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta spędziła noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała trzy prokuratorskie zarzuty. Podejrzana odpowie za sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz za narażenie lokatorów posesji, na terenie której doszło do pożaru, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbku na zdrowi. Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze postawiła jej także zarzut uśmiercenia psa, czym działała ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta odpowie także za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia i zniszczenia mienia wobec swoich sąsiadów.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie 34-latki na okres 3 miesięcy. Śledczy będą teraz badać motywy tego przestępstwa oraz czy w wyniku pożaru nie ucierpiały też inne zwierzęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię