Strzelińscy policjanci zatrzymali 26–latkę, która kierowała samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Sprawdzenie jej danych w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadała ona również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Co gorsza, kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością, zabierając w swoją co prawda krótką, ale bardzo niebezpieczną podróż 8–letnią siostrę oraz 7–letnią córkę! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i narażenie dzieci na utratę życia lub zdrowia może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas rozmowy z 26–latką mundurowi nabrali podejrzeń, że może się ona znajdować pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. W toku prowadzonych czynności ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie trzeźwości wykazało bowiem ponad promil alkoholu w jej organizmie. Ponadto w wyniku sprawdzenia danych w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że kontrolowana kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jednak ta historia ma jeszcze jeden bulwersujący aspekt, który potwierdza niestety skrajną nieodpowiedzialność 26-latki i jej całkowity brak wyobraźni. W swoją krótką, ale zarazem bardzo niebezpieczną podróż autem kobieta wybrała się bowiem wraz z 8–letnią siostrą oraz 7–letnią córką!

Śledczy badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i narażenie nieletnich dzieci na utratę zdrowia lub życia, kierującej może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię