Foto podglądowe

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił 28-letni mężczyzna, który mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, spowodował sześć kolizji drogowych. Mieszkaniec Grudziądza nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwa lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (9.12.2017), kilka minut po godz. 14.00  brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Jabłonowie Pomorskim, pijany kierowca spowodował kolizję drogową. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jabłonowie Pomorskim, który pojechał na miejsce zdarzenia ustalił, że kierujący vw passatem podczas cofania na parkingu pod sklepem, całym impetem uderzył w przód zaparkowanego vw golfa. Kierowca passata, chciał dojść do porozumienia z właścicielem golfa, jednak gdy ten poczuł od mężczyzny alkohol i powiadomił policjantów. Jak się okazało, kierowca passata miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kluczyki od pojazdu zostały przekazane osobie wskazanej przez kierowcę, która miała odprowadzić pojazd do miejsca garażowania. Mężczyzna został doprowadzony do posterunku w Jabłonowie Pomorskim, gdzie po wszystkich czynnościach, 28-latek został zwolniony do miejsca zamieszkania.

Po ponad trzech godzinach od zdarzenia, brodnicki dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenia kolizji drogowych w Jabłonowie Pomorskim. Policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący vw passatem, jadąc ul. Grudziądzką w Jabłonowie, nie zachował  środków ostrożności i podczas wymijania doprowadził do zderzenia z oplem astrą, którą kierowała 27-latka, po czym jadąc dalej uderzył w vw passata,  a wyjeżdżając z  drogi podporządkowanej uderzył w koleje auto- renault laguna. Sprawca tych kolizji nie zatrzymywał się i zaczął się oddalać z miejsca tych zdarzeń. Po dojechaniu na ul. Rzemieślniczą , kierowca passata uderzył w zaparkowany tam pojazd mercedes, który w wyniku uderzenia został popchnięty i uderzył w tył zaparkowanego peugeota. Kierowca rozpędzonego passata, został zatrzymany przez właściciela dwóch ostatnich uszkodzonych aut i przekazany patrolowi z Brodnicy. Jak się okazało, kierowca ten, to ta sama osoba, która została wcześniej zatrzymana za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w dalszym ciągu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy do wyjaśnienia i wytrzeźwienia.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec Grudziądza odpowie również za spowodowanie wszystkich zdarzeń drogowych oraz za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Źródło: policja kujawsko-pomorska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię