Mieszkanka gminy Oborniki Śląskie odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem. Z relacji świadków wynika, że podejrzana wywiozła do odległego lasu i porzuciła tam psa, który wcześniej wbiegł na jej posesję. Naraziła tym samym czworonoga na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich po analizie dowodów zebranych w sprawie zatrzymali mieszkankę gminy Oborniki Śląskie i przedstawili jej zarzut znęcania się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Z relacji świadków, jak również z przeprowadzonych przez policjantów czynności procesowych wynika, że kobieta, po tym jak pies wbiegł na jej posesję, wywiozła go do oddalonego kilkanaście kilometrów lasu i pozostawiła tam, narażając na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Miała tak uczynić w związku z faktem, że jest skonfliktowana ze swoimi sąsiadami – właścicielami czworonoga.

Na szczęście błąkającego się w lasach położonych w gminie Brzeg Dolny psa zauważył mężczyzna, który zawiózł go do weterynarza. Dzięki temu, że był oznakowany, po udzieleniu pomocy czworonóg mógł zostać zwrócony właścicielce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię