archiwum

Wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w Jaworznie, doszło do pogryzienia przez psa 9-letniego chłopca. Dziecko z raną ucha przewiezione zostało do szpitala w Katowicach Ligocie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci odnaleźli w mieszkaniu odgryziony fragment ciała dziecka, odpowiednio go zabezpieczyli i na sygnałach przetransportowali do szpitala.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 18.00 w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. 9-letni chłopiec poszedł ze swoim kolegą do jego mieszkania. Kiedy 9-latek wszedł do środka, obecny w przedpokoju pies rzucił się na niego i odgryzł mu prawe ucho. Przestraszeni chłopcy uciekli i powiadomili o zdarzeniu rodziców pogryzionego chłopca.

Matka chłopca wezwała od razu policję i pogotowie. 9-latkowi została szybko udzielona pomoc, a następnie wraz z matką został przetransportowany do jaworznickiego szpitala. Skierowaniy na miejsce zdarzenia policjanci ( w tym przewodnik psa) natychmiast zaczęli szukać w mieszkaniu odgryzionego ucha. Znaleziony fragment ciała został odpowiednio zabezpieczony i przetransportowany na sygnale do szpitala, w którym był chłopiec. Z ustaleń śledczych wynika, iż lekarze ze szpitala w Katowicach-Ligocie, podjęli próbę uratowania ucha. Obecnie chłopiec jest już po operacji i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Na chwilę obecną wiadomo, że owczarek niemiecki był zaszczepiony i nigdy wcześniej nie zaatakował. Prawdopodobnie zareagował instynktownie, broniąc swego terytorium.

Chłopiec przebywa obecnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze oczyścili przywiezione przez policję ucho i chwilowo wszyli je chłopcu do brzucha, podłączając do naczyń krwionośnych, aby nie obumarło. Gdy rana na głowie chłopca podgoi się, lekarze przyszyją ucho we właściwe miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię