Od piątku 262 policjantów pełniących służbę na ulicach Poznania jest wyposażonych w kamery osobiste. Urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, policjantów patrolowych z Komisariatu Poznań Nowe Miasto i Komisariatu Poznań Grunwald.

Głównym celem wprowadzenia osobistych kamer na mundurach policjantów jest transparentność działań Policji, ochrona obywateli oraz ochrona prawna samych funkcjonariuszy. Poznańscy policjanci zostali wyposażeni w 262 urządzenia. Większość z nich trafiła do policjantów ruchu drogowego. Po 44 kamery otrzymali także funkcjonariusze służb patrolowych z komisariatów Poznań Nowe Miasto oraz Poznań Grunwald.

Poznańscy policjanci wykorzystują kamerki osobiste już od piątku. Urządzenia nagrywają przebieg każdej interwencji w miejscach publicznych. Zapisy z kamer pozwolą rozstrzygać sporne sytuacje występujące podczas interwencji. Będą również traktowane jako materiał dowodowy w postępowaniach karnych.

Kamery osobiste policjantów zostały zakupione dzięki funduszom przeznaczonym na Program Modernizacji Służb Mundurowych. Decyzja o zakupie została podjęta po programie pilotażowym przeprowadzonym w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim.

Źródło: wielkopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię