Policjanci z Warszawy zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o pobicie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, został on zaatakowany bez powodu przez grupę agresywnych osób. Napastnicy w wieku od 29 do 40 lat szarpali, bili pięściami i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Wszystko zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed południem w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Mężczyzna wracał z pracy do domu. Kiedy przechodził obok ławki w parku, został nagle zaczepiony słownie, a następnie zaatakowany przez grupę siedzących tam osób.

Pięciu mężczyzn rzuciło się na pokrzywdzonego szarpiąc go, dusząc i uderzając pięściami po głowie. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, napastnicy kopali go po całym ciele.

Zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu, który o tym, co się dzieje, powiadomił Policję. We wskazane miejsce natychmiast udali się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

To oni zatrzymali wszystkie podejrzewane o to przestępstwo osoby. 29-letni Mariusz T., 32-letni Marcin S., 34-letni Radosław T., 38-letni Robert Z. i 40-letni Zbigniew T. usłyszeli już zarzuty pobicia działając wspólnie i w porozumieniu. Wszystkim zatrzymanym za to, co zrobili, grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

2 KOMENTARZE

  1. Z racji malej szkodliwosci czynu zostali zwolnieni po 24 godzinach a sprawe umozono jak zwykle w takich przypadkach. Sorry ale to kpina. Za takie cos to od razu wyrok powinien byc I nie do 3 lat a od 3 wzwyz. No ale coz. Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię