W niedzielę wieczorem (21 stycznia) do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zgłosiła się 35-letnia kobieta, która przyznała, że to ona kierowała samochodem Volvo i uszkodziła na parkingu pięć pojazdów. Do tego incydentu miało dojść w nocy z piątku na sobotę. W tej sprawie wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu.

Około godziny 3.00 w nocy z piątku na sobotę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony przez mieszkańca ulicy Potokowej o rozbitych samochodach na osiedlowym parkingu. Na miejsce skierowany został patrol Policji, któremu świadek przekazał, że kiedy przyjechał na parking widział pomiędzy rozbitymi samochodami kobietę i mężczyznę. Kobieta miała go zapytać czy nie ma długopisu i kartki bo chce zostawić wiadomość właścicielom samochodów, w które uderzyła. Na stwierdzenie, że powinna zawiadomić Policję kobieta miała powiedzieć, że „woli się dogadać” i odeszła. Policjanci zastali na miejscu Volvo zaparkowane na trawniku i uszkodzone samochody na parkingu. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdów i zrobili zdjęcia. Zniszczonych zostało pięć aut: dwie Skody, Opel, Mazda i Citroen. Policjanci ustalili również nazwisko właściciela Volvo – okazało się, że mieszka w powiecie żagańskim. Mundurowi pozostawili wezwanie do stawienia się w komendzie za wycieraczką samochodu Volvo.

W niedzielę wieczorem (21 stycznia) do zielonogórskiej komendy przyszła kobieta w towarzystwie mężczyzny. 35-latka stwierdziła, że to ona uszkodziła „te dwa samochody” na ulicy Potokowej i była bardzo zdziwiona kiedy dowiedziała się od policjantów, że zniszczonych jest aż pięć pojazdów. Samochód, którym kierowała należy do osoby z jej rodziny, a ona go tylko użytkuje. Policjanci odstąpili od ukarania kobiety mandatem. Ze względu na konieczność wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia oraz z powodu skali zniszczeń zostanie wszczęte postępowanie o wykroczenie z art. 86 Kodeksu Wykroczeń – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za to wykroczenie grozi kara grzywny, a sąd może zadecydować również o zakazie prowadzenia pojazdów dla sprawcy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię