Lubartowscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu. Podejrzany usłyszał już zarzut, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami z Lubartowa zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego i smsów składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu. Czujność zachowali rodzice, którzy poinformowali mundurowych o zamiarach mężczyzny. 24-latek zatrzymany został w Walentynki, na klatce schodowej tuż przed mieszkaniem dziewczynki, został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj obcokrajowiec doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany będzie odpowiadał za nawiązywanie kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich i składanie propozycji obcowania płciowego. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze dobro dzieci policjanci zachęcają rodziców i opiekunów przede wszystkim do rozmów nt. istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię