Policjanci z częstochowskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców, którzy z nożem napadli na dostawcę pizzy. W wyniku napadu, mężczyźni zabrali torbę z jedzeniem. Decyzją sądu, sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

W środę, 22 marca tuż po północy 69-latek zgłosił się do Komisariatu I Policji w Częstochowie, informując, że padł ofiarą napadu. Mężczyzna miał dostarczyć pizzę, kiedy na ulicy Korczaka dwie osoby podeszły do niego. Jak się okazało, to właśnie one, udając klientów, zwabiły go w ustronne miejsce. Jeden ze sprawców zaatakował 69-latka nożem, lecz mężczyźnie udało się uniknąć ciosu. Napastnicy zabrali z jego samochodu torbę z zamówieniami i uciekli.

Policjanci z częstochowskiej „jedynki”, powiadomieni o zdarzeniu, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców napadu. Dzięki efektywnej pracy, szybko wpadli na trop mężczyzn. Napastnikami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 40 i 21 lat. Młodszego z nich namierzyli i zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z „jedynki”, podczas gdy starszy został zatrzymany następnego dnia przez kryminalnych z Częstochowy. Mężczyźni mieli już wcześniejsze przestępstwa na swoim koncie, takie jak pobicie oraz kradzieże.

Prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem noża. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię