archiwum

Policjanci z Komisariatu Policji w Alwerni zatrzymali 39-latka, który dokonał rozboju na 14-latku. Podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 20 listopada br. w Alwerni na ul. Mickiewicza. Ze zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurny tamtejszej jednostki policji wynikało, że na ulicy został pobity i okradziony 14-latek. Chłopiec miał wypłacić 150 zł z bankomatu znajdującego się przy ul. Mickiewicza. Chwilę po tym podszedł do niego mężczyzna, który zażądał od chłopca pieniędzy, po czym uderzył go pięścią w twarz, ukradł wypłaconą gotówkę i zbiegł.

Już po 20 minutach od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie przebywał sprawca i dokonali jego zatrzymania. Przy 39-latku policjanci znaleźli również ukradzione wcześniej pieniądze. Okazało się także, że sprawca jest dobrze znany organom ścigania m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu.

21 listopada br. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełniony czyn tj. przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię