Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali kobietę oraz mężczyznę odpowiedzialnych za dokonanie rozboju na pokrzywdzonym. Sprawcy bili i kopali mężczyznę, a na koniec oblali go niebezpieczną substancją i grożąc podpaleniem zabrali rzeczy osobiste.

W ubiegłym tygodniu policjanci Posterunku Policji w Ujściu uzyskali informację o rozboju, do którego doszło pod koniec września bieżącego roku. Pokrzywdzony został przewrócony na ziemię, a następnie był kilkukrotnie kopany oraz bity pięściami. W pewnym momencie sprawcy sięgnęli po pojemnik z chemikaliami, którym oblali pokrzywdzonego. Grożąc zapalniczką, że podpalą mężczyznę zabrali mu jego telefon komórkowy, zegarek oraz pieniądze.

Policjanci potwierdzili fakt, że w rozboju udział brało dwoje sprawców. Tego samego dnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali ich na terenie powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Była to 33-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju na pokrzywdzonym.

Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Ujściu oraz Wydziału Kryminalnego materiałów, Prokurator Rejonowy w Chodzieży zdecydował o objęciu kobiety dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię