Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Toczyskach. Kierowany przez 18-latka volkswagen passat na łuku wypadł z drogi, ściął metalowe ogrodzenie, uderzył w drzewo kończąc jazdę na elektrycznym słupie w pozycji pionowej. Na szczęście kierujący nie odniósł obrażeń. Mężczyzna posiadał prawo jazdy od sierpnia tego roku. W chwili zdarzenia był trzeźwy i nie przewoził pasażerów. Za swój czyn został ukarany wysokim mandatem.

Do tej kolizji doszło w czwartek rano w Toczyskach gm. Stoczek Łukowski. Jak ustalili 18- letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski, kierujący volkswagenem passatem poruszając się po mokrej jezdni, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi utracił panowanie nad swoim pojazdem. W wyniku tego zjechał na pobocze uszkadzając kilka przęseł metalowego ogrodzenia znajdującej się przy drodze. Po „ścięciu” ogrodzenia pojazd uderzył w rosnące na terenie posesji drzewo, a następnie w słup trakcji elektrycznej, poważnie go uszkadzając. W wyniku działających na volkswagena sił, auto „stanęło” pionowo zatrzymując się  na słupie.

Kierujący samochodem osiemnastolatek został przewieziony do łukowskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł obrażeń i po diagnostyce został wypisany. Jak ustalili policjanci mężczyzna posiadał prawo jazdy od sierpnia tego roku. W chwili zdarzenia był trzeźwy i nie przewoził pasażerów. Za swój czyn został ukarany wysokim mandatem.

Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych, a deszcz, mgła lub zaparowane szyby mogą utrudniać jazdę i sprzyjać niebezpiecznym sytuacjom. Apelujemy o zachowanie rozwagi za kierownicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię