4 czerwca br. na drodze krajowej 94 w Zgłobicach policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który ciągał za sobą lawetę z osobówką… w której podróżowało troje dzieci. Kierowca dzień wcześniej stracił swoje prawo jazdy.

W piątkowe ( 04.06.br. ) przedpołudnie policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy Policji kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10, w kierunku Tarnowa jechał czarny passat z lawetą. Na przyczepie-lawecie zapięty był niesprawny, srebrny ford. Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany do kontroli, gdyż policjanci zauważyli, że w niesprawnym fordzie na lawecie – siedzą trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do12 lat. Kierowca oraz pasażerowie to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a kierowca passata, dzień wcześniej, utracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię